Ilustracje mają moc

To jasne jak słońce. Choć swój zawód określam mianem „grafik”, to pełna nazwa brzmi: „grafik, który umie rysować”. Ta umiejętność bardzo mi się przydaje, wzbogaca projekty, dodaje lekkości. Rysowanie ilustracji to nie fach wyuczony na Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyłam na tyle dawno, że już nie wypada pytać kiedy. Rysowanie przyszło w parze z projektowaniem, które stało się moim zawodem.

Ilustruję projekty graficzne, które nierzadko są jedną wielką ilustracją. To na przykład plakaty, reklamy, banery i grafiki na strony www. Projektuję dużo opakowań, wiem jak bardzo pomaga tym projektom dobra ilustracja. Przygotowuję ilustrowane książki, foldery, katalogi. Wykorzystuję do pracy różne techniki, rysuję ilustracje wektorowe oraz bardziej „z ręki” na tablecie, ołówkiem.

Jakie rysuję ilustracje?

Ilustracje na opakowania

Tego typu ilustracje są mocno dopasowane do rodzaju produktu, kształtu opakowania, techniki druku. Opakowania to moja specjalność, projektując grafikę na butelki, puszki, etykiety czy pudełka, biorę wiele aspektów pod uwagę. Mam w tym doświadczenie, więc łatwiej mi przewidzieć jaka ilustracja dobrze zaprezentuje się na opakowaniu.

Ilustracje do reklam

Ilustracje, które rysuję pojawiają się przede wszystkim w reklamowych materiałach drukowanych; są to broszury, foldery, katalogi, ulotki, plakaty, plansze oraz materiały prezentacyjne: ścianki wystawiennicze, roll-upy, billboardy. Rysuję także ilustracje do filmów animowanych i tworzę animacje z rysunków.

Tworzę ilustracje, które wzmacniają przekaz, uzupełniają treść a czasem stanowią główny element reklamy.

Ilustracje do książek

Uwielbiam książki wypełnione ilustracjami. Często przygotowuję rysunki używając różnych technik, nie tylko tych z komputera, ale także tradycyjnych. Szkicuję ołówkiem, maluję akwarelą, mazakami. Przygotowuje ilustracje do książek dla dzieci, do poradników medycznych, publikacji edukacyjnych, np. o ochronie środowiska, segregacji odpadów. Rysuję do książek, składam je, łamię tekst i przygotowuję całość do druku.

Postacie

Projektowanie postaci to jedno z moich ulubionych zajęć. Postacie to bohaterowie marek, produktów, usług, firm lub instytucji; pomagają utożsamić brand z konkretnym wizerunkiem, wrażeniem, istotą. Bohaterowie mają imiona, są namacalni, określeni. Występują w na stronach www, etykietach, opakowaniach, w prezentacjach. Bywają maskotkami firm, zabawkami dla dzieci; są doskonałym nośnikiem wyobrażeń, jakie pragniemy skojarzyć z produktem, usługą lub firmą.

Ilustracje nietypowe,
których nie da się ująć w żadnej kategorii

Wyślij do mnie maila, napisz czego potrzebujesz, a ja postaram się wymyślić coś, by spełnić Twoje oczekiwania.

Moja witryna wykorzystuje ciasteczka, aby działać lepiej i być lepiej dopasowana do Waszych oczekiwań.
Ok, lubię ciasteczka.